کرج - بلوار ذوب آهن - خ ولفجر - سردخانه فرخ

ورود ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

۱۸ هزار تن به ظرفیت سردخانه نخلستان‌های استان بوشهر افزوده شد

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 ساعت 10:09

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از نهضت ایجاد سردخانه در باغات نخیلات استان خبر داد و گفت: در این راستا ۱۸ هزار تن به ظرفیت سردخانه‌های استان بوشهر افزوده شده است.

به گزارش سردخانه داران به نقل از مهر، سعید زرین‌فر در نشست کارگروه تخصصی خرما با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت بالای کشاورزی برخوردار است افزود: این استان علاوه بر ظرفیت آبزی‌پروری در عرصه تولید محصولات کشاورزی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

او تولید محصولات گوجه فرنگی خارج از فصل را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این استان در عرصه تولید محصول گوجه فرنگی خارج از فصل دارای ظرفیت بالایی و قطب تولید این محصول معرفی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهراز ظرفیت بالای استان در عرصه تولید خرما خبر داد و تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه تولید محصول خرما از ظرفیت بالایی برخوردار است که سالانه افزون بر ۱۶۴ هزار تن محصول، تولید و به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

زرین‌فر با اشاره به آغاز برداشت خرما در نخلستان‌های استان عنوان کرد: در راستای نگه‌داری و فرآوری محصول خرما، صنایع تبدیلی و ایجاد سردخانه در دستور کار قرار دارد که پرداخت وام برای احداث سردخانه به ظرفیت‌های مختلف در کنار زمین‌های کشاورزی مورد توجه قرار دارد.

او از نهضت ایجاد سردخانه در باغات نخیلات استان خبر داد و گفت: در این راستا ۱۸ هزار تن به ظرفیت سردخانه‌های استان بوشهر افزوده شده است.

خواندن 538 دفعه

نظر خود را ثبت کنید

طراحی و توسعه : سردخانه داران